پنیر خونگی

پنیر خونگی

پنیر تغذیه ای عالی برای صبحانه و عصرانه .

شما هم عاشق پنیر هستید دوس دارید خودتون تو خونه به روشی آسون یه پنیر سالم و خوشمزه و تمیز تهیه کنید؟! پس باما همراه باشید دوستای سالم زیست  تو این پست طرز  تهیه پنیر خونگیرو با استفاده از قرص پنیر یا قرص رنه که عطاریا دارن براتون توضیح میدم توی یه پست دیگه هم با استفاده از سرکه رو توضیح میدم پسسس همراهمان باشیــــــــد.

میگن اولین بار به این صورت پنیر اختراع شده که مردی میخاسته از شهری به شهر دیگه بره به عنوان غذا با خودش شیر میبره که اگه تو راه گرسنش شد بخوره شیر هم توی مشک بوده هوا هم گرررررم،  غروب در مشکو باز میکنه که شیر بخوره میبینه به جای شیر توی مشک جامد سفید رنگی به وجود اومده از اونجایی که خیلی گرسنه بوده از پنیر به وجود اومده مبخوره و خوشش میاد  و و و ……..

از هر شیری میتونید برای درست کردن پنیر استفاده گنید ولی هرچی چرب تر باشه خامه ای تر و خوشمزه تر میشه پنیرتون من خودم همیشه از شیر گاومیش استفاده میکنم. اگر شیرتون کم چرب بودهم مشکلی نیست پنیرتون کمی سفت تر میشه  ولی بازم خوشمزس.

  1. اول از همه شیرو بجوشونید بهتره که خامه شیرو جدا نکنید که پنیر خوشمزه تری داشته باشید .
  2. خب شیرو که جوشوندید اجازه بدید  تا کمی از حرارت بیفته  البته نباید سرد باشه گرماش باید درحدی باشه که اگر شیر رو با انگشت لمس کردید دستتون نسوزه ولی گرماشو حس کنه
  3. قرص پنیر رو در اب به همراه یک پنس نمک حل کنید و به شیر گرم اضافه کنید و همش بزنید تا خوب مخلوط شه
  4. بعد در ظرفو بزارید و به مدت ۲ ساعت لای پتو بپیچید بعد از ۲ ساعت میبینید که شیر بسته شده و شبیه ماست شده کاملا صافه و اصلا بریده نیست وقتی که قاشقو میزنید توش اون ابی که کنار ظرف میبینید باید سبز باشه یعنی اینکه پنیر تشکیل شده
  5. یه دستمال نخی سفید تمیز بزارید تو یه سبد دستمال از کناره های سبد اضافه و آویزون باشه پنیرو با ملاغه بریزید روی پارچه و کناره های پارچه رو به همراه پنیر جمع کنید و محکم گره بدید و یه بشقاب بزارید روشو یه سنگ یا وزنه یا وسیله سنگین بزارید رو بشقاب که به پنیر فشار وارد کنه و ابش گرفته بشه هرچی وزنتون سنگین تر باشه پنیر سفت تری خواهید داشت
  6. بعد از حدود ۱۰ ساعت وزنه رو بردارید و پنیرو از دستمال جدا کنید و برش بزنید و به مقدار کافی تو اب پنیر که زیرش جمع شده نمک بزنید و پنیرو تو ابش قرار بدید و بزارید یخچال تا نمکی بشه و بعد نوش جان کنید.
  7. تو ابش میتونید شیوید تازه یا خشک خورد شده بزارید خوشمزه میشه. پنیرو تو هر ظرفی گزاشتید که آبش بره شکل همون ظرفو به خودش میگیره.
شیر ۲لیتر(بهتره که گاومیش باشه)
آب ولرم  یک چهارم  پیمانه
قرص پنیر  بین نصف و یک چهارم
نمک برای حل کردن قرص یک پنس
نمک برای کل پنیر به میزان لازم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای شاسپرنگ محفوظ است